Cestování dovolená
Hotely ubytování
Vaše tipy

Zámek Slavkov


Palackého nám. 1, 684 01 Slavkov u Brna

Jeho historie začíná ve 13. století, kdy zde existovala komenda řádu německých rytířů. V současné době je veřejnosti přístupné téměř celé první patro slavkovského zámku. K nejcennějším zámeckým interiérům náleží místnosti západního křídla. Jejich stropy jsou vyzdobeny štukami Santina Bussiho a freskami Andrey Lanzaniho. 

Zámecký park ve Slavkově u Brna tvoří nedílnou součást celého zámeckého areálu a patří k nejvýznamnějším historickým zahradám na území Moravy. Jeho rozloha činí 15,5 ha.

www.cs.wikipedia.org/wiki/Slavkov_u_Brna

Město vstoupilo do světové historie díky vítězství francouzského císaře Napoleona I. Bonaparta v grandiózní bitvě tří panovníků svedené dne 2. 12. 1805 v polích západně od Slavkova. Ve svém rozkaze, který Napoleon citoval následující den z tohoto zámeckého balkonu gardovým jednotkám, označil za místo krvavého střetnutí Austerlitz, což byl tehdejší název Slavkova.

V rozsáhlých prostorách jsou rozmístěny nejen unikátní historické artefakty, ale i televize s ukázkovými videi či plastický model s projekcí bitvy. V prostorách se například nachází i vzácná slavnostní šavle maršála Radeckého nebo posmrtná maska Napoleona.

www.zamek-slavkov.cz